محصولات ارایشی

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم ارایشی جانان

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم از موارد کلیدی در بحث پوشش‌دهی کرم‌های آرایشی است. به‌ویژه برای افرادی که در این مورد حساس بوده و مایلند بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای این کار انتخاب کنند.

امروزه استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی برای بهبود ظاهر پوست بسیار رایج است. بی بی کرم و سی سی کرم دو محصول آرایشی و مراقبتی هستند که برای یکنواخت کردن رنگ پوست و پوشاندن عیوب کوچک استفاده می‌شوند. با این حال، تفاوت‌های کلیدی بین این دو محصول وجود دارد که باید هنگام انتخاب محصول مناسب برای خود در نظر بگیرید.

در مطالعه این مطلب با ما همراه شوید تا ضمن معرفی این کرم‌ها به بررسی تفاوت‌های موجود و ویژگی‌های کاربردی هر یک بپردازیم.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم: پوشش‌دهی، عملکرد و مناسب‌ترین پوست!

بی بی کرم و سی سی کرم دو محصول آرایشی و مراقبتی پوست هستند که برای یکنواخت کردن رنگ پوست و پوشاندن عیوب کوچک استفاده می‌شوند. هر دو محصول مزایای خود را دارند، اما تفاوت‌های کلیدی نیز بین آنها وجود دارد که باید هنگام انتخاب محصول مناسب برای پوست خود آنها را در نظر بگیرید.

در واقع اصلی‌ترین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم در پوشش‌دهی آنها است. بی بی کرم پوشش‌دهی سبک‌تری نسبت به سی سی کرم دارد. این بدان معناست که بی بی کرم می‌تواند عیوب کوچک مانند جوش‌های سر سیاه و قرمزی را پوشش دهد، اما برای پوشاندن لک‌های تیره یا زخم‌های بزرگ مناسب نیست. سی سی کرم پوشش‌دهی کامل‌تری دارد و می‌تواند عیوب بزرگ‌تر را نیز پوشش دهد.

پیش از آنکه به ادامه تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم بپردازیم، بهتر است با هر یک از این محصولات بیشتر آشنا شویم!

BB Cream: محصول آرایشی و مراقبتی پوست با مزایای چندگانه

BB Cream مخفف کلمه Blemish Bal یا بالم زیبایی است که به‌دلیل پوشاندن عیوب مختلف پوستی با نام بالم عیب نیز شناخته می‌شود. این محصول آرایشی و مراقبتی پوست با داشتن مزایای مختلفی مانند آبرسانی، روشن‌سازی، مات کردن، قابلیت بالایی برای محافظت در برابر آفتاب و یک‌دست کردن رنگ پوست را در بر دارد. بی بی کرم‌ها پوشش‌دهی کمتری نسبت به کرم‌پودر دارند و برای افرادی مناسب هستند که مایلند آرایش سبک و طبیعی داشته باشند که کمتر به چشم بیاید.

BB Cream ابتدا در دهه ۱۹۶۰ در آلمان توسط یک متخصص پوست و برای محافظت از پوست بیماران خود پس از لایه‌برداری صورت و جراحی فرموله شد. ۳۰ سال بعد، این محصول دوباره در بازار کره معرفی و پس از آن نیز به سرعت در سراسر آسیا محبوب شد.

بی بی کرم‌ها معمولاً حاوی مواد زیر هستند:

 • مرطوب‌کننده: برای آبرسانی به پوست
 • ضد آفتاب: برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • روشن‌کننده: برای کاهش ظاهر لک‌ها و تیرگی‌های پوست
 • مات کننده: برای کنترل چربی پوست

این محصولات با توجه به تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم همچنین بهترین انتخاب برای افرادی هستند که می‌خواهند آرایش سبک و طبیعی داشته باشند. این نوع کرم برای انواع پوست مناسب است، اما برای پوست‌های چرب و مختلط گزینه بهتری است.

آشنایی با زمان و نحوه استفاده از بی بی کرم

بی بی کرم یک محصول آرایشی و مراقبتی پوست با مزایای مختلف مانند آبرسانی، روشن‌سازی، مات کردن، محافظت در برابر آفتاب و یک‌دست کردن رنگ پوست است. این محصول آرایشی و مراقبتی پوست چندکاره می‌تواند به بهبود ظاهر پوست و افزایش زیبایی آن کمک کند.

انتخاب زمان مناسب استفاده از این کرم و به‌کارگیری شیوه مناسب برای این کار از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث رسیدن به بهترین نتایج در این مورد می‌شود.

 • زمان استفاده از بی بی کرم:

بی بی کرم را می‌توان در تمام مواقع استفاده کرد. این محصول برای مواقعی که می‌خواهید آرایش غلیظ نداشته باشید ولی به دنبال ظاهری آراسته و مرتب هستید انتخاب خوبی است. به خصوص مواقعی که برای بیرون رفتن از خانه عجله دارید یا وقت زیادی برای آرایش کردن ندارید. استفاده از این محصول برای روزهایی که می‌خواهید به سرکار یا دانشگاه بروید هم پیشنهاد می‌شود.

 • نحوه استفاده از بی بی کرم:به طور کلی، برای استفاده از بی بی کرم و با توجه به تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم باید مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. پوست خود را با پاک‌کننده مناسب بشویید و خشک کنید.
 2. اگر پوست شما چرب است، از یک پرایمر مات کننده استفاده کنید.
 3. مقداری از بی بی کرم را با انگشتان، اسفنج یا براش روی پوست خود بمالید.
 4. اگر می‌خواهید پوشش بیشتری داشته باشید، می‌توانید لایه دومی از بی بی کرم را روی پوست خود بمالید.
 5. از یک پودر فیکساتور برای تثبیت آرایش خود استفاده کنید.

نکات مهم در استفاده از بی بی کرم:

از بی بی کرم با رنگ مناسب پوست خود استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از یک رنگ‌سنج کمک بگیرید.

بی بی کرم را با حرکت‌های ضربه‌ای روی پوست خود بمالید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

اگر پوست شما خشک است، می‌توانید از یک مرطوب‌کننده زیر بی بی کرم استفاده کنید و در صورتی که پوست چربی دارید از یک بی بی کرم مات کننده استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر پوست شما حساس است، حتماً قبل از استفاده از بی بی کرم و حتی با وجود آگاهی در مورد تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم، آن را روی پوست خود تست کنید.

بی بی کرم ارایشی جانان

با سی سی کرم‌ها بیشتر آشنا شویم!

سی سی کرم را می‌توان محصولی جادویی برای یکنواخت کردن رنگ پوست نیز نامید که با وجود تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم از استقبال بالای کاربران برخوردار است.

سی سی کرم مخفف کلمه Color Correcting به معنای اصلاح کننده رنگ است. این محصول آرایشی و مراقبتی پوست است که می‌تواند به یکنواخت کردن رنگ پوست در مسیر پوشاندن عیوب کوچک کمک کند.

سی سی کرم‌ها معمولاً حاوی مواد زیر هستند:

 • ضدآفتاب: جهت محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر آفتاب
 • مرطوب‌کننده: برای آبرسان جهت رساندن رطوبت لازم و کافی به پوست
 • مواد روشن‌کننده: برای کاهش ظاهر لک‌ها و تیرگی‌های پوست
 • مواد پوشش‌دهنده: برای پوشاندن عیوب کوچک

چگونه و چه زمان باید از سی سی کرم استفاده کنیم؟

برای استفاده از سی سی کرم و با در نظر گرفتن تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم، ابتدا پوست خود را با یک شوینده مناسب شسته و خشک کنید. سپس از یک مرطوب‌کننده استفاده و در نهایت، مقداری از سی سی کرم را با انگشت، براش یا اسفنج روی پوست خود بمالید.

در مورد این که چه موقع از سی سی کرم استفاده کنیم باید گفت سی سی کرم را می‌توان در تمام مواقع استفاده کرد. این محصول برای زمان آرایش سبک و طبیعی کاملا مناسب است. همچنین، سی سی کرم برای افرادی که روی صورت خود جای جوش، لک و نقاط تیره دارند گزینه مناسبی است.

چند نکته مهم برای استفاده از سی سی کرم‌ها

از سی سی کرم متناسب با رنگ پوست خود استفاده کنید.

سی سی کرم را با حرکت‌های ضربه‌ای روی پوست خود بمالید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

اگر پوست خشکی دارید لازم است از یک مرطوب‌کننده زیر سی سی کرم استفاده کنید و اگر پوست شما چرب است، کرم مات کننده به کار ببرید.

در مجموع می‌توان گفت سی سی کرم‌ها محصولاتی چندکاره با مزیت افزایش زیبایی پوست و آرایش و بهبود ظاهر پوست هستند.

سی سی کرم ارایشی جانان

کرم‌های چند منظوره: بی بی کرم، سی سی کرم و تفاوت‌هایشان

کرم‌های چند منظوره محصولاتی کاربردی هستند که می‌توانند به ساده کردن روند انجام روتین پوستی روزانه شما کمک کنند. با استفاده از این کرم‌ها می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

کرم‌های چند منظوره مانند بی بی کرم و سی سی کرم  نیز با وجود موارد تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم، می‌توانند آرایش و مراقبت از پوست را با هم ترکیب کنند. این کرم‌ها با داشتن ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر آفتاب، مرطوب‌کننده برای آبرسانی به پوست، مواد روشن‌کننده: برای کاهش ظاهر لک‌ها و تیرگی‌های پوست و مواد پوشش‌دهنده جهت پوشش عیوب کوچک همه موارد و نیازهای پوست را برای حفظ سلامتی و حفاظت در برابر آسیب‌های موجود پوشش می‌دهند.

سی سی کرم یا Color Correcting به معنای اصلاح کننده رنگ پوشش‌دهی متوسطی دارد و برای افرادی با پوست‌های مختلط تا چرب مناسب است.

در نهایت انتخاب کرم مناسب به نوع پوست و انتظار شما از آرایش پوستتان بستگی دارد. اگر پوست شما خشک است، بهتر است از یک کرم با پوشش‌دهی سبک‌تر مانند بی بی کرم استفاده کنید. اگر پوست شما چرب است، بهتر است از یک کرم با پوشش‌دهی متوسط مانند سی سی کرم استفاده کنید.

مزایای بی بی کرم و سی سی کرم

بررسی تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم از نظر عملکرد

علاوه بر یکنواخت کردن رنگ پوست، بی بی کرم و سی سی کرم دارای خواص مراقبتی دیگری نیز هستند. بی بی کرم معمولاً حاوی مرطوب‌کننده، ضد آفتاب و روشن‌کننده است. این بدان معناست که بی بی کرم می‌تواند به آبرسانی پوست، محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش و کاهش ظاهر لک‌های پوستی کمک کند.

این کرم حاوی مرطوب‌کننده، ضد آفتاب و روشن‌کننده به آبرسانی پوست کمک می‌کند و از خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوست جلوگیری می‌کند. ضد آفتاب موجود در آن نیز از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش که می‌تواند باعث پیری زودرس پوست شود محافظت می‌کند. روشن‌کننده نیز به کاهش ظاهر لک‌های پوستی کمک می‌کند.

سی سی کرم معمولاً حاوی مواد درمانی دیگری مانند کاهش التهاب، بهبود زخم و روشن‌کننده است. مواد کاهش التهاب به کاهش قرمزی و التهاب پوست کمک می‌کنند. مواد بهبود دهنده زخم موجود در این کرم‌ها، به التیام زخم‌های سطحی کمک می‌کنند و مواد روشن‌کننده به کاهش ظاهر لک‌های پوستی کمک می‌کنند. به‌عبارت دیگر سی سی کرم می‌تواند به کاهش التهاب پوست، بهبود زخم‌های سطحی و کاهش ظاهر لک‌های پوستی کمک کند.

به طور خلاصه موارد اصلی تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم از نظر عملکرد را می‌توان در بندهای زیر مرور کرد:

نوع مواد درمانی: بی بی کرم معمولاً حاوی مرطوب‌کننده، ضد آفتاب و روشن‌کننده است. سی سی کرم علاوه بر این مواد، حاوی مواد درمانی دیگری مانند کاهش التهاب، بهبود زخم و روشن‌کننده است.

میزان پوشش‌دهی: بی بی کرم پوشش‌دهی سبک‌تری نسبت به سی سی کرم دارد که اصلی‌ترین تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم به‌شمار می‌آید. بدین معنا که بی بی کرم می‌تواند عیوب کوچک مانند جوش‌های سر سیاه و قرمزی را پوشش دهد، اما برای پوشاندن لک‌های تیره یا زخم‌های بزرگ کاملا مناسب نیست. سی سی کرم پوشش‌دهی کامل‌تری دارد و می‌تواند عیوب بزرگ‌تر را نیز پوشش دهد.

نوع پوست مناسب: بی بی کرم برای پوست‌های طبیعی و مختلط و سی سی کرم برای پوست‌های چرب و دارای لک مناسب است. این مورد نیز از جمله موارد تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم محسوب می‌شود.

در نهایت و با در دست داشتن اطلاعات کافی در مورد تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم، باز هم برای انتخاب محصول مناسب برای پوست خود، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

خواص ترمیم کنندگی بی بی کرم و سی سی کرم کدامند؟

بی بی کرم و سی سی کرم محصولات آرایشی محافظ پوست هستند که مزایای مختلفی را در بر دارند. علاوه بر پوشانندگی و یکدست کردن رنگ پوست، این محصولات می‌توانند به ترمیم و بهبود پوست نیز کمک کنند.

خواص ترمیم کنندگی بی بی کرم را می‌توان به این شرح توضیح داد:

مواد ترمیم کننده بی بی کرم‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند و معمولاً حاوی مواد زیر هستند که می‌توانند به ترمیم پوست کمک کنند. خواص ترمیم کنندگی سی سی کرم نیز جالب توجه است و هر دو این محصولات حاوی موادی است که به ترمیم پوست کمک می‌کنند. این مواد عبارتند از:

 • ویتامین C: یک آنتی‌اکسیدان قوی که به کاهش التهاب و بهبود زخم‌ها کمک می‌کند.
 • ویتامین E: یک آنتی‌اکسیدان دیگر که به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های محیطی کمک می‌کند.
 • هیالورونیک اسید: یک ماده مرطوب‌کننده که به آبرسانی به پوست کمک می‌کند.
 • آلانتوئین: یک ماده التیام‌بخش که به کاهش قرمزی و التهاب پوست کمک می‌کند.

 

نحوه استفاده از بی بی کرم و سی سی کرم برای ترمیم پوست

برای استفاده از بی بی کرم یا سی سی کرم جهت ترمیم پوست، پس از شستشوی پوست با یک شوینده ملایم و استفاده از مرطوب‌کننده مناسب، با مقداری از بی بی کرم یا سی سی کرم کار را به پایان برسانید.نحوه استفاده از بی بی کرم و سی سی کرم

و در پایان…، بی بی کرم و سی سی کرم: کدام‌یک برای پوست شما مناسب‌تر است؟

بی بی کرم برای پوست‌های طبیعی و مختلط مناسب است. سی سی کرم برای پوست‌های چرب و دارای لک مناسب است.

اگر به دنبال یک محصول آرایشی و مراقبتی هستید که پوشش‌دهی سبکی داشته باشد و برای پوست‌های طبیعی و مختلط مناسب باشد، بی بی کرم گزینه مناسبی است. اگر به دنبال یک محصول آرایشی و مراقبتی هستید که پوشش‌دهی کامل‌تری داشته باشد و برای پوست های چرب و دارای لک مناسب باشد، سی سی کرم گزینه مناسبی است.

در عین حال اگر قادر به تشخیص تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم و انتخاب نوع مناسب کرم برای پوست خود نیستید، برای انتخاب محصول مناسب برای پوست خود، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *