محصولات ویتامین سی, مراقبت از پوست

5 نمونه از بهترین تونر روشن کننده پوست

مقدمه

یکی از بهترین محصولات مراقبتی پوست که می‌تواند از صدمه دیدن پوست جلوگیری کند و باعث شادابی و جوانی آن شود، تونر است. تونر در واقع یک محصول پاک کننده صورت است که در مرحله نهایی، یعنی زمانی که کل صورت خودتان را با میسلار واتر و شوینده تمیز کرده‌اید، مورد استفاده قرار می‌گیرد تا منافذ باز پوست را ببندد و باعث تمیز شدن کل بافت پوست شود.

تونرها دارای تنوع زیادی در بازار ایران هستند. یکی از انواع تونرهای محبوب، تونر روشن کننده پوست است که می‌تواند به شادابی و جوانی پوست کمک کند و یک لایه برداری ملایم از روی پوست نیز داشته باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تونر روشن کننده پوست، ترکیبات موجود در آن و بهترین تونرهای روشن کننده موجود در بازار، این مقاله را تا انتها بخوانید.

تونر روشن کننده پوست چیست؟

تونر یکی از محصولات مراقبتی پوست است که برای محافظت از پوست و تنظیم اسیدیته آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تونرها دارای ترکیبات مختلفی هستند که ضمن پاکسازی پوست در مرحله آخر شستشو، می‌توانند به سلامت پوست و جلوگیری از مشکلات پوستی کمک زیادی کنند. یکی از انواع تونرهای موجود در بازار، تونر روشن کننده پوست است.

تونر روشن کننده پوست دارای ترکیباتی است که هر کدام می‌توانند به شادابی و جوانی پوست کمک بسیار زیادی کنند. این تونر می‌تواند به مرور زمان لک‌های پوستی را از بین ببرد و باعث شادابی پوست و رفع مشکلات پوستی مختلف گردد. استفاده از تونر روشن کننده به عنوان یک محصول مغذی، به مرور زمان باعث روشن شدن پوست و رفع تیرگی‌های پوست خواهد شد.

ترکیبات موجود در تونر روشن کننده پوست

زمانی که به فکر خرید تونر روشن کننده می‌افتید، باید بدانید که در این تونرها چه ترکیباتی وجود دارند؟ به طور کلی، تونرهای روشن کننده به دلیل داشتن ترکیبات خاص می‌توانند باعث روشن شدن پوست و رفع لک‌ها روی پوست شوند. از این رو استفاده از تونر برای تمیز کردن نهایی پوست صورت توصیه می‌شود. تونرهای روشن کننده معمولا دارای ترکیبات زیر هستند. البته به غیر از این ترکیبات، ترکیب دیگری نیز وجود دارند که ممکن است در این تونرها استفاده شوند، ولی در اصل ترکیبات زیر باعث روشن شدن پوست خواهند شد:

· ویتامین سی

یکی از مهمترین ترکیبات روشن کننده پوست، ویتامین سی است. ویتامین سی نقش بسیار مهمی را در روشن سازی پوست و جلوگیری از تولید ملانین ایفا می‌کند و باعث شادابی پوست صورت خواهد شد. از طرف دیگر ویتامین سی به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، اجازه فعالیت رادیکال‌های آزاد در پوست را نمی‌دهد و باعث پیشگیری از پیری زودرس پوست خواهد شد.

· رتینول

رتینول یک ترکیب روشن کننده نیست، اما می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی پوست و جوانی آن داشته باشد. رتینول باعث تحریک پوست جهت کلاژن سازی بیشتر می‌شود. به همین خاطر وجود آن در تونر روشن کننده، می‌تواند به شادابی و جوانی پوست کمک کند و پوست صورت را به مرور زمان سفت نماید.

· نیاسینامید

نیاسینامید یکی از ترکیبات مفید در تونر روشن کننده صورت است. این ماده اجازه تولید ملانین را نمی‌دهد که این موضوع باعث شده تا لک‌های پوستی کمتری روی پوست دیده شوند. علاوه بر این، این ترکیب می‌تواند به درمان آکنه نیز کمک بسیار زیادی کند.

· آزلائیک اسید

آزلائیک اسید، یک اسید ملایم است که می‌تواند برای جلوگیری  از تولید ملانین مورد استفاده قرار گیرد. این اسید می‌تواند لایه برداری ملایم روی سطح پوست نیز داشته باشد.

· کوجیک اسید

کوجیک اسید یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. این ترکیب آنتی اکسیدانی، اجازه نمی‌دهد که آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد پیشرفت کنند و باعث صدمه دیدن پوست شوند.

بهترین تونرهای روشن کننده پوست موجود در بازار

حال که با تونر روشن کننده پوست آشنا شدید، وقت آن رسیده که یک تونر روشن کننده مناسب را از طریق سایت اینترنتی جانان خریداری کنید. تونرهای روشن کننده دارای تنوع زیادی در بازار هستند و توسط برندهای مختلف تولید می‌شوند. در ادامه به چند نمونه از بهترین تونرهای روشن کننده صورت که امتحان خود را از نظر ایمن و موثر بودن، پس داده‌اند اشاره می‌کنیم.

5 نمونه از بهترین تونر روشن کننده پوست

1. تونر لایه بردار و روشن کننده گلو پیکسی

یکی از بهترین تونرهای موجود در بازار که باعث روشن شدن پوست می‌شود، تونر لایه بردار و روشن کننده گلو پیکسی است. این تونر دارای ترکیبات لایه بردار است که می‌تواند به رفع سلول‌های مرده از روی پوست کمک کند و باعث شادابی و جوانی پوست صورت شود. استفاده از این تونر به مرور زمان تیرگی و کدری پوست را از بین می‌برد و باعث می‌شود که یک پوست شفاف و بدون نقص داشته باشید.

تونر روشن کننده پوست دارای آلفا هیدروکسی اسید که می‌تواند به لایه برداری پوست صورت کمک بسیار زیادی کند. با لایه برداری، کم کم پوست روشن تر می‌شود و لکه‌ها و جای جوش‌های پوستی از بین می‌روند. این تونر لایه بردار، دارای گلیکولیک اسید 5 درصد نز هست که می‌تواند به عنوان لایه بردار در این تونر استفاده شود.

از جمله ترکیبات دیگر موجود در این تونر روشن کننده صورت، می‌توان به آب آلوئه ورا اشاره کرد. آلوئه ورا می‌تواند تاثیر زیادی روی لایه برداری و آبرسانی پوست داشته باشد. در واقع پس از لایه برداری، این آلوئه ورا است که باعث خنک و آرام شدن پوست می‌گردد.

آب فندق افسونگر از جمله ترکیبات دیگری است که در این تونر وجود دارد و باعث کاهش التهاب پوست، آرامش پوست و رفع تحریک پذیری خواهد شد. این تونر دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی نیز هست که باعث می‌شوند پوست سالم بماند و تاثیر رادیکال‌های آزاد از روی پوست کاهش پیدا کند. سایر ترکیبات موجود در این تونر شامل جینسینگ، بیوتین، ویتامین‌های مغذی و … هستند که هر کدام به شادابی پوست کمک زیادی می‌کنند.

2. تونر ویتامین سی پیکسی روشن و شفاف کننده

یکی دیگر از بهترین تونرهای روشن کننده موجود در بازار که توسط برند پیکسی تولید شده است، این تونر است. این تونر دارای ترکیبات مغذی و طبیعی است. عصاره مرکبات به کار رفته در این تونر روشن کننده پوست، می‌توانند به شادابی پوست کمک بسیار زیادی کنند و باعث جوانی و جذابیت پوست شوند. عصاره پرتقال، عصاره لیمو، عصاره گریپ فروت و بسیاری از میوه‌های دیگر دارای خواص آنتی اکسیدانی و ویتامین سی هستند که می‌توانند اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد را کاهش دهند.

تونر ویتامین سی پیکسی به مرور زمان باعث رفع لک‌های ایجاد شده روی پوست خواهد شد. این تونر نقش موثری را در شادابی پوست ایفا می‌کند و به دلیل داشتن ویتامین سی، به مرور زمان باعث رفع خشکی پوست خواهد شد. همچنین این تونر می‌تواند به محافظت از پوست در برابر اشعه UV کمک کند و باعث شادابی و شفاف شدن پوست شود.

با وجود باکتی‌های مفید پروبیوتیک در این محصول، می‌توانید از پوست مراقبت بیشتری کنید و شاهد تقویت سد دفاعی پوست باشید. با وجود لایه بردارهای طبیعی در این تونر، دیگر نیازی نیست که نگران خشکی پوست خودتان باشید. علاوه بر این، این تونر دارای ترکیبات مفیدی مانند آلوئه ورا است که در حین لایه برداری، باعث شادابی، آبرسانی و کاهش التهاب پوست نیز می‌شوند.

3. تونر لایه بردار ضدجوش و آکنه نیتروژینا مدل AHA+PANTENOL

تونر لایه بردار ضدجوش و آکنه نیتروژینا یکی از بهترین تونرهای روشن کننده پوست است. این تونر حاوی آلفا هیدروکسی اسید و پانتول است که باعث شادابی و ترمیم بافت سلول‌های پوستی خواهند شد. این تونر می‌تواند میزان اسیدیته پوست را به طور دقیق تنظیم کند و باعث رفع ناهمواری‌های روی پوست شود. برای رفع لک‌های پوستی نیز استفاده از این تونر لایه بردار و ضد جوش توصیه می‌شود. برای پاکسازی کامل سلول‌های مرده، ظاهر پوست روشن و درخشان می‌شود.

گلایکولیک اسید و سیتریک اسید، موجود در این تونر می‌توانند باعث رفع لک‌ها و تیرگی‌های پوستی شوند. این دو ترکیب، به دلیل داشتن خاصیت اسیدی، می‌توانند به لایه برداری پوست کمک کنند. البته خاصیت اسیدی این تونر بسیار پایین است و باعث واکنش منفی با پوست نخواهد شد. اسید سیتریک موجود در این تونر می‌تواند باعث روشن شدن پوست و رفع لک‌های پوستی شود. همچنین، این محصول دارای پانتول نیز هست که باعث آبرسانی و ترمیم کردن پوست می‌شود. خاصیت ترمیم کنندگی این تونر در کنار مرطوب کنندگی و بازسازی باعث شده تا بتوانیم آن را به عنوان بهترین ترکیب بشناسیم.

بهترین تونر روشن کننده

4. تونر ویتامین سی نیچر اسپل

تونر ویتامین سی نیچر اسپل، یکی از بهترین و خوش قیمت‌ترین تونرهای موجود در بازار است. این تونر بر پایه ویتامین سی تولید شده است. خاصیت آنتی اکسیدانی موجود در این تونر، باعث پاکسازی پوست از رادیکال‌های آزاد خواهد شد و همچنین می‌تواند به پاکسازی آکنه‌ها و جوش‌های پوستی کمک بسیار زیادی کند. این تونر به غیر از ویتامین سی، دارای عصاره گل رز و آلوئه ورا نیز هست. این دو عصاره می‌تواند باعث تنظیم رطوبت پوست شوند و از خشک شدن پوست در طول روز جلوگیری نمایند.

در ترکیبات موجود در این تونر روشن کننده پوست، آلوئه ورا، گلاب و دانه کدو تنبل نیز وجود دارد که هر کدام به درخشش و پاکسازی عمیق پوست کمک زیادی می‌کنند. این تونر بر پایه آب است و می‌تواند با خاصیت آنتی اکسیدانی خود، فعالیت رادیکال‌ها آزاد را کاهش دهد و باعث به تعویق انداختن پیری پوست شود. از ویژگی‌های این تونر ویتامین سی، می‌توان به کاهش التهاب‌های پوستی و بستن منافذ باز پوست اشاره کرد. عصاره فندق جادویی نیز در این تونر وجود دارد که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی شفافیت و روشن شدن پوست ایفا کند.

تونر ویتامین سی برای روشن کردن پوست

5. تونر گلیکولیک اسید اوردینری شفاف کننده، لایه بردار ملایم، آبرسان

تونر گلیکولیک اسید اوردینری یکی از بهترین و البته گران‌ترین تونرهای موجود در بازار است که می‌تواند تاثیر مثبتی روی روشن کردن پوست داشته باشید. این تونر دارای 7 درصد گلیکولیک اسید است که باعث حفظ سلامت پوست، روشن شدن پوست و لایه برداری ملایم خواهد شد. این محصول دارای ریسه جینسینگ نیز هست که می‌تواند باعث درخشان شدن و بهبود نشاط پوست گردد. آلوئه ورا به کار رفته در این تونر، تسکین دهنده پوست نیز هست. این تونر می‌تواند خاصیت کشسانی پوست را افزایش دهد و از چین و چروک‌های پوستی جلوگیری نماید.

فلفل قرمز تاسمانی به عنوان یک عامل ضد التهاب و تسکین دهنده شناخته می‌شود که می‌تواند برای کاهش التهاب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از محصولات آرایشی استفاده شود. مهمترین ترکیب به کار رفته در این تونر روشن کننده صورت، گلیکولیک اسید است که می‌تواند باعث افزایش شفافیت پوست و رفع لک‌های پوستی شود. این محصول برای تمامی انواع پوست قابل استفاده است و می‌تواند پوست را به صورت ملایم لایه برداری کند. برای کاهش علائم پیری پوست و بهبود ساختار پوست، استفاده از این تونر روشن کننده به شدت توصیه می‌شود.

بهترین تونر روشن کننده صورت و لایه بردار

بهترین تونر روشن کننده پوست کدام است؟

در میان 5 تونر معرفی شده در این مقاله که نقش روشن کنندگی برای پوست دارند، بهترین انتخاب کدام است؟ هر یک از این تونرها دارای ترکیبات خاصی هستند و این یعنی اینکه نمی‌توان برتری خاصی را برای هر یک از آن‌ها بیان کرد. از طرفی قیمت هر یک از محصولات ذکر شده با هم متفاوت است و میزان بودجه‌ای که برای خرید تونر دارید، می‌تواند روی انتخاب بهترین تونر روشن کننده صورت موثر باشد.

دقت کنید که یک تونر روشن کننده، زمانی تاثیر مثبت خود را روشن کردن پوست می‌گذارد که به صورت منظم مصرف شود. سعی کنید که هر شب پس از شستشوی کامل پوست خودتان، مقداری تونر را به یک پد آرایشی بزنید و روی صورت بمالید تا کل صورت شما پاکسازی شود و میزان اسیدیته آن را نیز تنظیم کنید. با این کار، شادابی و جوانی به پوست شما باز خواهد گشت و می‌توانید شاهد زیبایی صورت خودتان باشید. تونرهای معرفی شده در این مقاله همگی ایمن و موثر خواهند بود.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت استفاده از تونر روشن کننده پوست، در این مقاله سعی کردیم بهترین تونرهای روشن کننده پوست را به شما معرفی کنیم. تونرهای روشن کننده می‌توانند شادابی و جوانی پوست را به همراه داشته باشند و باعث رفع لک‌های روی پوست شوند. استفاده از تونرهای روشن کننده، پوست را آبرسانی کرده و به شادابی و جوانی کمک می‌کند. فقط کافیست که به صورت منظم از این تونرها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *