مراقبت از پوست

نحوه استفاده از کرم دور چشم در 4 مرحله + اشتباهات رایج

نحوه استفاده از کرم دور چشم در 4 مرحله + اشتباهات رایج ارایشی جانان

مقدمه

مانند هر بخشی از پوست در بدن، پوست دور چشم نیز نیاز به آبرسانی عمقی و رفع چین و چروک دارد. پوست این ناحیه بسیار نازک و لطیف است و نباید از هر کرم و محصول آرایشی در این ناحیه استفاده کرد. کرم دور چشم، یکی از بهترین محصولات برای مراقبت از پوست و ناحیه دور چشم است که می‌توانید از هر یک از آن‌ها کمک بگیرید.

نحوه استفاده از کرم دور چشم، به اندازه انتخاب بهترین کرم دور چشم مهم است. چرا که اگر از این کرم‌ها به صورت اصولی در ناحیه پوست خودتان استفاده نکنید، ممکن است شاهد تغییرات جدی در ظاهر پوست خودتان باشید. در ادامه مقاله قصد داریم نحوه استفاده از کرم دور چشم را به شما ارائه کنیم.

کرم دور چشم چیست و چه می‌کند؟

ضرورت استفاده از کرم دور چشم برای همه واضح و مبرهن است. کرم‌های دور چشم با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی و ویتامین‌های مغذی، می‌توانند به آبرسانی دور چشم کمک کنند و باعث کاهش تیرگی و لکه‌های سیاهی در زیر چشم شوند. این کرم‌ها معمولا حاوی آبرسان و مواد ضد آفتاب هستند تا بتوانند به خوبی پوست زیر چشم را آبرسانی کنند و از صدمات جدی نور آفتاب نیز جلوگیری کنند.

اثربخشی هر یک از کرم‌های دور چشم برای سلامت پوست این ناحیه متفاوت است. برخی از این کرم‌های دور چشم، می‌توانند به کاهش پف آلودگی کمک کنند. برخی دیگر برای رفع تیرگی دور چشم مفیدند و بعضی از کرم‌های دیگر می‌توانند باعث سفت و محکم شدن پوست زیر چشم و رفع چین و چروک‌های پر کلاغی گردند.

ترکیبات مفید موجود در کرم دور چشم

اگر با نحوه استفاده از کرم دور چشم آشنا باشید، می‌دانید که این کرم‌ها می‌توانند چه تاثیر معجزه آسایی روی پوست شما داشته باشند. البته به شرطی که حاوی ترکیبات مغذی باشند. از جمله ترکیبات مفید موجود در کرم‌های دور چشم که باید به دنبال آن‌ها باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 نیاسینامید

نیاسینامید نوعی ویتامین B است که می‌تواند به پوست شما کمک کند تا رطوبت اطراف ناحیه ظریف چشم را حفظ کند. بنابراین، این ویتامین برای آبرسانی به پوست اطراف چشم مفید است.

رتینول

این ماده به تحریک گردش سلولی سطحی پوست کمک می‌کند. اگر رتینول در کرم دور چشم شما وجود دارد، باید از آبرسان نیز استفاده کنید. کرم‌های دور چشم رتینول می‌توانند برای استفاده در طول شب بسیار مفید باشند و باعث آبرسانی و روشن کردن ناحیه زیر چشم شوند.

 پپتیدها

پپتیدها در واقع زنجیره‌های آمینو اسیدی هستند که به هم متصل شده‌اند و مانند بلوک‌های سازنده پروتئین‌های بزرگ‌تر، مانند کلاژن، که بیشتر مسئول استحکام پوست شما است، عمل می‌کنند.

 اسید هیالورونیک

این ماده به طور طبیعی در پوست ما وجود دارد و توانایی زیادی را نگهداری از آب در پوست دارد. اسید هیالورونیک به حجیم شدن پوست کمک می‌کند تا ظاهری محکم تر به آن بدهد. کرم‌های دور چشم حاوی این ماده برای آبرسانی و رفع گودی زیر چشم مفید هستند.

استفاده از کرم دور چشم به صورت اصولی

نحوه استفاده از کرم دور چشم

اگر یک کرم دور چشم تهیه کرده‌اید و می‌خواهید به صورت منظم آن را مورد استفاده قرار دهید، باید مراحل زیر را انجام دهید. به طور کلی، استفاده از کرم دور چشم باید مرحله به مرحله و به صورت زیر انجام شود تا بتوانید از اثربخشی این کرم بهره مند شوید.

مرحله 1: پوست خود را آماده کنید

بسیار مهم است که پوست خود را قبل از زدن کرم دور چشم آماده کنید. ابتدا مطمئن شوید که دست‌های خودتان تمیز هستند تا از انتشار باکتری در پوست جلوگیری شود. سپس پوست خودتان را هم در صبح و هم در شب تمیز کنید. در آخر بعد از اینکه صورت خود را پاکسازی کردید، با کرم‌های دور چشم و سرم‌های مرطوب کننده پوست را آبرسانی کنید.

مرحله 2: مقدار مناسب کرم دور چشم را انتخاب کنید

استفاده صحیح از کرم دور چشم ارتباط زیادی با میزان استفاده از این کرم دارد. به اندازه یک عدس از این کرم برای هر چشم معمولا برای مرطوب نگه داشتن پوست ظریف اطراف چشم کافی است.

مرحله 3: کرم را روی نقاط سمت راست اعمال کنید

بسیاری از مردم نمی‌دانند که کجا کرم دور چشم را بمالند. برخی ممکن است فکر کنند که باید این کرم‌ها فقط برای زیر چشم استفاده شوند  و بعضی دیگر تصورشان استفاده از این کرم‌ها در بالای پلک است. از نکات زیر به عنوان راهنمای استفاده از این کرم‌ها کمک بگیرید:

  • برای استفاده از کرم دور چشم از انگشت حلقه خودتان برای زدن این کرم استفاده کنید، زیرا بافت ظریف‌تری نسبت به سایر انگشتان دارد.
  • از زیر چشم شروع کنید و کرم را در نقاط بسیار کوچک نزدیک گوشه داخلی، به سمت بیرون اعمال کنید. دقت کنید که خیلی به کره چشم خود نزدیک نشوید.
  • محصول را روی پوست خود مالش ندهید. بلکه از حرکات ضربه‌ای این کرم‌ها در ناحیه زیر چشم خودتان کمک بگیرید. پوست اطراف چشم ظریف است و باید نرم و لطیف با آن برخورد کنید.
  • پس از استفاده از کرم در زیر چشم، در امتداد استخوان اوربیتال و زیر ابروی خود به سمت بالا حرکت کنید. در حین حرکت به ضربه زدن ادامه دهید.
  • برخی از کرم‌های دور چشم را می‌توان برای پلک بالایی نیز استفاده کرد، اما همیشه بهتر است ابتدا دستورالعمل محصول را بررسی کنید. اگر پوست حساسی دارید ابتدا مقدار کمی از آن را روی قسمتی از پلک آزمایش کنید.
  • پس از استفاده از کرم دور چشم سعی کنید به آرامی ناحیه چشم خود را ماساژ دهید تا گردش خون لنفاوی افزایش یابد و جذب کرم بهتر انجام شود.
  • قبل از استفاده از هر محصول دیگری (مانند محصولات آرایشی) چند دقیقه صبر کنید تا کرم دور چشم شما جذب شود.

مرحله 4: منظم از این کرم استفاده کنید

مهم است که برای استفاده از کرم دور چشم منظم عمل کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، این کرم باید صبح و شب استفاده شود. بسته به نیاز پوستتان می‌توانید از کرم‌های سبک‌تر که برای استفاده روزانه طراحی شده است و کرم دور چشم غنی‌تر در شب استفاده کنید.

بسته به اینکه کدام کرم دور چشم را انتخاب می‌کنید و نحوه استفاده از آن چگونه است، ممکن است بتوانید ظاهر چین و چروک، افتادگی زیر چشم و حلقه‌های تیره را کاهش دهید. هر محصولی را که به عنوان کرم دور چشم استفاده می‌کنید، قطعا روی زیبایی دور چشم شما و تغییر رنگ آن تاثیر مثبت دارد.

چطور از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

چطور از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

چه زمانی و چند بار باید کرم دور چشم زد؟

کرم دور چشم را می‌توان در ساعات مختلف از روز استفاده کرد. با این حال، برای زمان‌های مختلف به کرم دور چشم متفاوتی نیاز خواهید داشت. استفاده از کرم دور چشم در سه بازه زمانی زیر توصیه می‌شود:

  • صبح: از یک کرم با فرمول سبک استفاده کنید؛ زیرا قرار است از محصولات آرایشی دیگر نیز استفاده کنید. برای کاهش خطر چین و چروک در زیر چشم از کرم‌های دور چشم با خاصیت ضد آفتاب استفاده کنید.
  • شب: اگر کرم دور چشم را شب‌ها مورد استفاده قرار دهید، مواد می‌توانند یک شبه جذب پوست شما شوند. یک کرم غنی‌تر با ترکیبات آبرسان و بدون SPF انتخاب کنید.
  • صبح و شب: برای بهره مندی از تمام مزایای فوق، در هر دو زمان از کرم دور چشم استفاده کنید. شما به دو کرم مختلف نیاز دارید، بنابراین هنگام خرید محصولات این را در نظر داشته باشید.

زمان ایده آل برای استفاده از کرم دور چشم به ترجیحات و اهداف شما بستگی دارد. اما صرف نظر از زمان، فقط باید هر 12 ساعت یک بار از کرم دور چشم استفاده کنید. نیازی به استفاده مجدد از همان محصول در طول روز یا شب نیست.

چه زمانی و چند بار باید کرم دور چشم زد؟

چه زمانی و چند بار باید کرم دور چشم زد؟

اشتباهات رایج برای استفاده از کرم دور چشم

نحوه استفاده از کرم دور چشم به صورت صحیح را به شما توضیح دادیم، اما باید بدانید که راه‌های اشتباهی نیز برای استفاده از این کرم‌های دور چشم وجود دارند که اگر به آن‌ها توجه نداشته باشید، دچار مشکل خواهید شد. در ادامه شما را با اشتباهات رایج برای استفاده از این کرم‌ها اشاره می‌کنیم.

1. عدم استفاده از بهترین کرم دور چشم متناسب با پوست شما

مانند اکثر محصولات مراقبت از پوست، کرم‌های دور چشم نیز برای پوست‌های مختلف طراحی و تولید شده‌اند. برای اینکه بهترین نتیجه را بدست آورید، کرم دور چشمی را انتخاب کنید که با نیازهای خاص پوست شما مناسب باشند. اگر بزرگ‌ترین نگرانی شما سیاهی دور چشم است، کرمی را انتخاب کنید که به روشن شدن ناحیه زیر چشم شما کمک می‌کنند.

2. استفاده از محصولات خارج از روتین پوستی

اینکه بدانید چه نوع محصولی را باید برای مراقبت از پوست خودتان مورد استفاده قرار دهید، به شما این تضمین را می‌دهد تا از بهترین عملکرد کرم‌های دور چشم بهره مند شوید. یک قانون آسان که باید در نظر داشته باشید این است که باید محصولات را بر اساس ضخامت و بافت پوست خودتان اعمال کنید. اگر کرم دور چشم شما غلیظ و سنگین‌تر از مرطوب کننده است، باید آن را بعد از مرطوب کننده استفاده کنید، ولی اگر سبک‌تر است می‌توانید آن را قبل از مرطوب کننده استفاده نمایید.

3. استفاده نکردن از کرم دور چشم دو بار در روز

همانطور که باید دو بار در روز پوست خودتان را تمیز و مرطوب نگه دارید، کرم دور چشم نیز باید صبح و شب (دو بار در روز) استفاده شود. از کرم‌های سبک برای مراقبت از پوست دور چشم استفاده کنید تا شاهد زیبایی و شادابی دور چشم خودتان باشید.

4. استفاده از کرم دور چشم بر روی پوست خشک

برای اینکه از حداکثر فواید کرم دور چشم بهره مند شوید، بهتر است آن را زمانی که پوستتان هنوز مرطوب است استفاده کنید. این به این دلیل است که استفاده از کرم روی پوست مرطوب می‌تواند به حفظ هیدراتاسیون کمک کند و آن را نرم و مرطوب نگه دارد. بنابراین، قبل از استفاده از کرم دور چشم، سعی کنید پوست زیر چشم خود را با یک پارچه سرد و مرطوب بمالید تا مقداری رطوبت اضافی آن را حفظ کند.

5. استفاده بیش از حد از محصول

پوست اطراف چشم شما منطقه بسیار کوچکی است. پس باید مقداری از کرم دور چشم را به اندازه یک عدس برای پوشاندن پوست زیر هر دو چشم خودتان استفاده کنید. اگر به دنبال یک محصول مقرون به صرفه و چند کاره هستید، می‌توانید کرم‌های دور چشم حاوی آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی را انتخاب کنید تا تیرگی، پف آلودگی و گودی زیر چشم برطرف شود.

6. زدن کرم دور چشم خیلی نزدیک به چشم

اگر کرم دور چشم را خیلی نزدیک به چشم‌های خودتان یا خط مژه بزنید، این خطر وجود دارد که این کرم‌ها به چشم‌های شما نفوذ کنند و باعث سوزش چشم و پف کردن آن شوند. برای ایمن‌ترین استفاده از کرم‌های دور چشم، کافی است محصول را در امتداد استخوان اوربیتال، درست زیر ابرو و زیر چشم‌هایتان به شکل نیم دایره‌ای حدود 1 سانتی متر زیر خط مژه‌تان نقطه‌گذاری کنید.

7. فشار دادن بیش از حد پوست زیر چشم

پوست اطراف چشم‌ها ظریف‌ترین ناحیه از پوست صورت شما است. بنابراین دلیلی وجود ندارد که محکم با آن برخورد کنید. همانطور که در بالا ذکر کردیم، کرم دور چشم را با انگشت حلقه خود (که لمس ظریف تری دارد) با استفاده از حرکات نوازش و ضربه ملایم به دور چشم بزنید.

8. عجله برای استفاده از این کرم

مهم است که قبل از رفتن به مرحله بعدی روتین مراقبت از پوست، به کرم دور چشم خود زمان بدهید تا جذب پوست شود. این کار می‌تواند به جذب کرم دور چشم و عدم جابجایی آن هنگام لایه‌برداری روی محصولات دیگر کمک کند. در صورتی که عجله دارید و وقت ندارید، قبل از آرایش کردن منتظر بمانید تا کرم دور چشمتان خشک شود.

9. استفاده از کرم دور چشم به صورت متناقض

وقتی صحبت از مراقبت از پوست می‌شود، پیشگیری همیشه بهتر است. اگر منتظر هستید تا بعد از پدیدار شدن چین و چروک‌های زیر چشم از کرم‌های دور چشم استفاده کنید، کار شما کاملا اشتباه است. استفاده نکردن از کرم دور چشم تا زمانی که مشکلاتی را مشاهده نکنید، به خودی خود یک مشکل است. همینطور استفاده از کرم دور چشم هر چند وقت یکبار نمی‌تواند کمکی به بهبود سلامت پوست اطراف چشم شما بکند.

کرم های دور چشم

سخن پایانی

در این مقاله در مورد نحوه استفاده از کرم دور چشم با شما صحبت کردیم. اگر به زیبایی، طراوت و رفع تیرگی دور چشم خودتان فکر می‌کنید، توصیه ما استفاده از کرم‌های دور چشم باکیفیت است. می‌توانید بهترین کرم‌های دور چشم اصلی را از طریق فروشگاه اینترنتی جانان سفارش دهید و مطابق با دستورالعمل توضیح داده در این مقاله، از آن‌ها استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *